Chopina Wejherowo mistrzem WLPN
Rozgrywki Wejherowskiej Ligi Piłki Nożnej dobiegły już końca. Zawodnicy wczoraj uczestniczyli w oficjalnym zakończeniu.
Rozgrywki Wejherowskiej Ligi Piłki Nożnej dobiegły już końca. Zawodnicy wczoraj uczestniczyli w oficjalnym zakończeniu.
Wydarzenia z regionu bez komentarza.
.
Na początek powracamy do pożaru pustostanu na ul. Zamkowej w Wejherowie, do którego doszło dwa dni temu. W płonącym budynku, który formalnie uznawany był za niezasiedlony przebywało dwóch mężczyzn. Ciało jednego z nich znaleźli strażacy podczas akcji gaszenia, drugiego udało się uratować wyprowadzając przez okno górnej kondygnacji. Pytanie kogo w tej sytuacji nazwać bohaterem. Na stronie internetowej Straży Miejskiej oglądamy fotorelację, na której wyraźnie widać strażnika w akcji, wynoszącego mężczyznę z płonącego budynku tymczasem w oficjalnym raporcie policji czytamy, że to policjant jest bohaterem.
Po 11 latach w dekanacie wejherowskim przyszedł czas na zmiany. Arcybiskup Głódź postanowił powierzyć tę rolę nowemu kapłanowi. Funkcję dziekana przejmuje 62 letni ks. prałat Daniel Nowak proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla i Bł. Alicji Kotowskiej w mieście. Jako dziekan będzie zwierzchnikiem 10 parafii wchodzących w skład dekanatu wejherowskiego.
Podczas XII sesji Rada Rumi jednogłośnie, liczbą 21 głosów, przyznała absolutorium burmistrzowi Michałowi Pasiecznemu. To, jak podkreśla sam burmistrz, koniec sporów w rumskim samorządzie.
Plaża, rower, zabawy z kolegami, wyjazdy rodzinne i zwiedzanie ciekawych miejsc – przerwa od szkoły nie może być nudna. Wakacje wywołują uśmiech na twarzach dzieci, bo mogą dłużej pospać i mają więcej wolnego na zabawy z kolegami czy rower. Młodsi wczasy spędzają najczęściej wspólnie z rodzicami, ci starsi niejednokrotnie latem podejmują swoją pierwszą pracę. Wszyscy są zgodni, że wakacje to zasłużony czas na odpoczynek, ale życie bez szkoły było by nudne.
Legitymacja Szkolna uprawnia m.in. do 37% ulgi przy podróżowaniu pociągami, jest także dokumentem poświadczającym uprawnienia do korzystania z 49% ulgi na bilety miesięczne. Co oczywiste, by móc z tych przywilejów skorzystać, dokument musi być ważny. Od stycznia jednak, konieczne jest także wpisanie na legitymacji numeru PESEL.
Na czas wakacji trzeba się przygotować na zmiany w komunikacji miejskiej. Od 29 czerwca w MZK będzie obowiązywał wakacyjny rozkład jazdy. Dodatkowo komunikację w mieście utrudni zamknięcie ul. Sucharskiego planowana na 1 lipca z powodu budowy Węzła Działki. To skomplikuje życie kierowcom ale także pasażerom autobusów linii 3 i 7, których kursy zostaną przeniesione z centrum na krajową szóstkę. W zależności od celu podróży będzie więc trzeba uzbroić się w cierpliwość na obciążonej drodze krajowej lub zaplanować przesiadki.
W niedziele po raz pierwszy w Wejherowie zatrzyma się „Słoneczny”. Pociąg wakacyjny który dowoził turystów do Trójmiasta zmienia kurs, stacja końcowa w tym roku to Ustka, nad morze wyruszyć będzie można 28 czerwca o godzinie 11:26.
Jutro o godzinie 11:00 na Placu Jakuba Wejhera rozegra się bitwa Polaków ze Szwedami. Wydarzenia z roku 1655 w samym centrum miasta odegra blisko 150 rekonstruktorów, a więc mniej więcej tylu ilu walczyło, żołnierzy w tamtym czasie.