Rusza Powszechny Spis Rolny
Od 1 września do 30 listopada bieżącego roku w całej Polsce prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny.
Od 1 września do 30 listopada bieżącego roku w całej Polsce prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny.
1. Minęło 40 lat od podpisania Porozumień Sierpniowych
2. Przyjęli uczniów w murach nowej szkoły
3. Podwójny powód do świętowania w rumskim liceum
4. Mija 81 lat od rozpoczęcia II wojny światowej
5. Wyjątkowe uroczystości w szkole w Kłaninie
Czterdzieści lat temu oczy całego świata zwrócone były na Gdańsk. W tamtejszej stoczni ważyły się losy nie tylko całej Polski. Wtedy, od postulatu między innymi powołania wolnych związków zawodowych, który dał możliwość zarejestrowania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, rozpoczął się powolny upadek systemu komunistycznego w naszym kraju.
Gmina Kosakowo w nowy rok szkolny wkroczyła z nowym obiektem w Pogórzu. Uczniowie już od jutra rozpoczną naukę w kompleksowo wyposażonych i nowoczesnych salach lekcyjnych. Również dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie czwartej szkoły podstawowej w gminie, która mieści się w dawnym budynku gimnazjum w Kosakowie.
W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Rumi odbyły się dzisiaj powiatowe uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Wydarzenie połączone zostało z otwarciem w placówce nowej pracowni chemicznej, a także biblioteki.
Dzisiejszy dzień obfitował nie tylko w uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego. 1 września to także dzień, w którym 81 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa.
W Powiatowym Zespole Szkół w Kłaninie, podczas inauguracji roku szkolnego odsłonięto tablicę upamiętniającą Piotra Wasilewskiego – wieloletniego nauczyciela Technikum Rolniczego w Kłaninie. Całość uroczystości odbyła się w tonie jubileuszu 40-lecia oświatowej Solidarności ziemi puckiej.
W Luzinie odbyła się kolejna sesja Rady Gminy. Tym razem była to jednak sesja wyjątkowa, podczas której podsumowano wykonanie ubiegłorocznego budżetu i udzielono wójtowi absolutorium. Radni podjęli także uchwałę dotyczącą zaciągnięcia przez gminę nowego kredytu, mającego pozwolić zrealizować kluczowe inwestycje.
W Bolszewie odbyły się Dożynki Gminne połączone z 70-leciem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Gościem specjalnym wydarzenia był zespół Arka Noego.
Dożynki, które co roku stają się jedynymi z największych wydarzeń w gminach wiejskich, tym razem w większości musiały zostać znacząco ograniczone. To jednak nie znaczy, że samorządy zapomniały o swoich rolnikach. W Krokowej odbyło się uroczyste podziękowanie za plony, połączone z tradycyjnym już konkursem wieńców.
„Budowa węzła integracyjnego Puck wraz z trasami dojazdowymi", to inwestycja zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Jej koszt wyniósł: 10 938 223,60 zł., dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowi kwotę: 6 809 954,86 zł.