Niedługo otwarcie ważnego połączenia drogowego
Już niedługo będziemy mogli skorzystać z nowego połączenia drogowego w Wejherowie. Mowa o przedłużeniu ulicy Karnowskiego od ulicy Przemysłowej do Budowlanych oraz dawnej krajowej szóstki.
Już niedługo będziemy mogli skorzystać z nowego połączenia drogowego w Wejherowie. Mowa o przedłużeniu ulicy Karnowskiego od ulicy Przemysłowej do Budowlanych oraz dawnej krajowej szóstki.
W ramach akcji „KLIMATycznie w Wejherowie”, która trwa cały wrzesień, w piątkowy poranek odbył się wyjątkowy spacer z leśnikiem. Uczestnicy mieli okazję między innymi dowiedzieć się jak ważne dla klimatu jest zróżnicowanie lasu.
Ponad setka młodych sportowców wzięła udział w jubileuszowej edycji turnieju „Streetball Małego Trójmiasta Kaszubskiego”. Wydarzenie zorganizował Uczniowski Klub Sportowy Basket Ósemka Wejherowo.
Już po raz X odbyło się Narodowe Czytanie. Lekturą jubileuszowej edycji była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
Poznaliśmy zwycięzców 24. edycji konkursu na najładniej ukwiecone i zazielenione balkony, okna i ogrody w Wejherowie. W tym roku, tak jak w ubiegłym, nagrody przyznano na podstawie nadesłanych fotografii.
Przez cały wrzesień mieszkańcy Wejherowa będą mieli okazję, aby kwestie związane z ekologią wziąć w swoje ręce. Miasto przygotowało akcję „KLIMATycznie w Wejherowie”, do której przystąpić w różny sposób może każdy z nas.
W pierwszy dzień września władze miasta upamiętniły rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Wakacje nie dla każdego są czasem odpoczynku. W szkołach, w których nie było uczniów często trwały prace remontowe i adaptacyjne. W Wejherowie na ten cel przeznaczono
Za nami premiera kolejnego Wejherowskiego Rocznika Kulturalnego. W tym roku na okładce znalazła się Książnica profesora Gerarda Labudy.
Taniec, kino i i muzyka z lat 20. i 30. królowały w niedzielę na wejherowskim rynku, gdzie odbyła się Potańcówka Miejska. Oprócz zabawy, była też możliwość skorzystania z mobilnego punktu szczepień i punktu spisowego.
Za nami kolejna sesja Rady Miasta Wejherowa, podczas której między innymi zdecydowano o sprawach związanych z budżetem, jak i nadaniu miejskiej uliczce nazwy Stanisława Świątkiewicza – głównego architekta miasta w okresie międzywojennym.