Tomasz Wiśniewski
Reda przygotowuje się do niedzielnego finału Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. O tym co podczas nie go będzie się działo rozmawiamy z dyrektorem Fabryki Kultury, Tomaszem Wiśniewskim.
Reda przygotowuje się do niedzielnego finału Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. O tym co podczas nie go będzie się działo rozmawiamy z dyrektorem Fabryki Kultury, Tomaszem Wiśniewskim.
Jarosław Gowiński z Wejherowa i Waldemar Strużyński z Gdyni zajmują się ochroną statków przed piratami, a przy tym szkolą i doradzają w tym temacie. Z Panami rozmawialiśmy m.in. o szczegółach dotyczących tej niecodziennej pracy i możliwościach wstąpienia w szeregi morskich ochroniarzy, ale i o tworzonej przez nich książce.
Puck szykuje się do obchodów Dnia Seniora. Wydarzenie w mieście zagości po raz szósty, a w jego ramach zaplanowano zarówno aktywności fizyczne, warsztaty, jak i bal. O szczegółach, planach na przyszłość, ale i samych seniorach rozmawialiśmy z Ewą Włudzik, przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Puck oraz Anną Łukowską, prezes Stowarzyszenia „Aktywny Puck”.
W czwartek w Wejherowskim Centrum Kultury wernisaż wystawy dzieł Mariana Mokwy, która jest częścią realizowanego przez placówkę projektu „Śladami Mariana Mokwy. W stronę nadmorskiej tożsamości”. O wydarzeniu, ale i wirtualnym WCK, rozmawialiśmy z dyrektor centrum, Jolantą Rożyńską.
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy realizuje pilotażowy program profilaktyki nowotworów wątroby poprzez wczesne wykrywanie przewlekłych zakażeń HCV i HBV u dorosłych mieszkańców Polski, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jak przebiega zakażenie, czym się objawia, w jakich okolicznościach może do niego dojść, czy jak je wykryć, m.in. o tym rozmawialiśmy z dr nauk o zdrowiu, specjalistą epidemiologiem Karoliną Zakrzewską.
Gość dnia, to program na antenie Norda FM i Twojej Telewizji Morskiej, w którym z zaproszoną osobą rozmawiamy na temat aktualnych wydarzeń w regionie.
Zaczęło się od 1947 roku i niewielkiego zakładu serwisowego, dziś to spółka zatrudniająca około pół tys. osób, specjalizująca się w systemach łączności dedykowanych wojsku. Mowa o gdyńskim Radmorze, który przetrwał próbę czasu, a obecnie tworzy systemy dla armii z całego świata. O historii, obecnych realizacjach, planach, ale i ważności tej dziedziny przemysłu zbrojeniowego w zestawieniu z wojną na Ukrainie, rozmawialiśmy z Andrzejem Synowieckim, prezesem spółki oraz dyrektorem ds. handlu i marketingu, Zbigniewem Furmanem.
Polska przygotowuje się na ewentualność wystąpienia zagrożenia radiacyjnego w związku z wojną na Ukrainie, w związku z tym m.in. do pomorskich samorządów trafiły już tabletki z jodkiem potasu. W razie konieczności mają one zostać rozdysponowane mieszkańcom. Dlaczego przyjęcie tabletek i to w odpowiednim czasie jest tak istotne, jak będzie wyglądała dystrybucja i dawkowanie, o tym rozmawialiśmy z lek. med. Jerzym Karpińskim, dyrektorem Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Poruszyliśmy także temat koronawirusa w regionie.
Postanowiła zorganizować pomoc humanitarną dla ukraińskiej brygady walczącej na południu Ukrainy, obecnie w okolicach Mikołajewa. Potrzeba sprzętu wojskowego, medykamentów, urządzeń taktycznych i jedzenia. Rozmowa z Małgorzatą Miotke, organizatorką i koordynatorką zbiórki "Wytrwajmy Pomagajmy".
Tenisistki stołowe GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino mają za sobą udaną inauguracje sezonu 1 ligi. Po dwóch meczach, z dwoma wygranymi zajmują 1. miejsce. O celach na sezon 2022/2023, wcześniejszych rozgrywkach, ale i miłości do tenisa stołowego rozmawialiśmy z zawodniczkami luzińskiej drużyny, Magdaleną i Katarzyną Płotka.
Gość dnia, to program na antenie Norda FM i Twojej Telewizji Morskiej, w którym z zaproszoną osobą rozmawiamy na temat aktualnych wydarzeń w regionie.