Tomasz Wiśniewski
Reda przygotowuje się do niedzielnego finału Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. O tym co podczas nie go będzie się działo rozmawiamy z dyrektorem Fabryki Kultury, Tomaszem Wiśniewskim.
Reda przygotowuje się do niedzielnego finału Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. O tym co podczas nie go będzie się działo rozmawiamy z dyrektorem Fabryki Kultury, Tomaszem Wiśniewskim.
Za nami pierwsza odsłona akcji „Zobacz czym oddychasz” w powiecie wejherowskim. W ciągu kilku zimowych miesięcy mobilne płuca odwiedziły 6 miejscowości. O efektach akcji, kolejnej edycji i samym problemie zanieczyszczonego powietrza, rozmawialiśmy z Arkadiuszem Szczygłem, prezesem Wejherowskiego Alarmu Smogowego.
Na świecie pojawiły się już kolejne młode redzkiej pary sokołów wędrownych. Dlaczego gatunek jest zagrożony wyginięciem, czemu służą platformy lęgowe wyposażone w kamery, ale i jak wygląda hodowanie ptaków drapieżnych, czy co my możemy zrobić dla dzikiego ptactwa, o tym rozmawialiśmy z Mateuszem Heise, leśnikiem, a przy tym jednym z inicjatorów utworzenia redzkiej platformy lęgowej dla sokołów i twórcą projektu edukacyjnego „Szponem i Mieczem”.
„Nordowé pòwiôstczi” to zbiór opowiadań Mateusza Bullmanna, który wychował się na Nordzie, ale od kilku lat jego domem jest Szwajcaria Kaszubska. Z autorem rozmawialiśmy o książce, pracy nad nią, ale i o planach na przyszłość.
Dawid Erlich, to 21-letni raper z Mrzezina występujący pod pseudonimem Ksiądz, który swoją twórczość postanowił skierować w stronę muzyki chrześcijańskiej. Artysta zdradził nam jak doszło do tego, że wybrał taką, a nie inną drogę, opowiedział też o swoich pasjach i nutce powołania, która pojawiła się w jego życiu.
Gość dnia, to program na antenie Norda FM i Twojej Telewizji Morskiej, w którym z zaproszoną osobą rozmawiamy na temat aktualnych wydarzeń w regionie.
W 24 godziny będą się starali pobiec, albo przejść z kijkami jak najdłuższy dystans. Przed nami Ultra Stilo 2. O zaplanowanym na 1 maja wydarzeniu rozmawialiśmy z jego organizatorami, Katarzyną Kolmetz i Krzysztofem Walczakiem.
Przed nami jubileuszowy XXV Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu. O ponad 50-letniej historii wydarzenia oraz tegorocznej edycji rozmawialiśmy z Jolantą Rożyńską, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury.
Czym jest Triduum Paschalne i na co zwracać uwagę w przeżywaniu Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty? O tym rozmawialiśmy z jezuitą, ojcem Wacławem Oszajcą z Domu Rekolekcyjnego Św. Ignacego w Jastrzębiej Górze.
Przed nami X Dni Piaśnickie. Obchody po pandemicznej przerwie powracają do pierwotnej wersji, a o szczegółach rozmawialiśmy z Krzysztofem Sapiehą, kierownikiem Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Gminy Wejherowo.
Niespełna rok temu powstała grupa społecznościowa „Historia spod mchu gmina Puck i okolice”, która zrzesza pasjonatów lokalnej historii. Dzięki społecznikom udało się już ocalić od zapomnienia marki narzędziowe stosowane niegdyś w szkole zawodowej w Pucku, czy plomby pocztowe z terenu gminy Kosakowo, co dało zaczątek nowemu projektowi w tamtejszej bibliotece publicznej. O grupie, ale i zamiłowaniu do historii rozmawialiśmy z jej współtwórcą, Leszkiem Ciechomskim.