Tomasz Wiśniewski
Reda przygotowuje się do niedzielnego finału Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. O tym co podczas nie go będzie się działo rozmawiamy z dyrektorem Fabryki Kultury, Tomaszem Wiśniewskim.
Reda przygotowuje się do niedzielnego finału Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. O tym co podczas nie go będzie się działo rozmawiamy z dyrektorem Fabryki Kultury, Tomaszem Wiśniewskim.
Od pół wieku szlifuje młode, muzyczne talenty. W tym roku swój jubileusz świętuje Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Wejherowie. Jak wyglądały początki placówki, ilu uzdolnionych, młodych ludzi opuściło mury szkoły, m.in. o tym rozmawialiśmy z jej dyrektor, Dorotą Mużą-Szlas.
Trwa 4. edycja kampanii społeczno-edukacyjnej „W kobiecym interesie”. Tegoroczna odsłona dedykowana jest przede wszystkim Paniom z niepełnosprawnościami, a jej hasło to „Nie wykluczamy, badamy w kobiecym interesie”. Mobilny gabinet ginekologiczny dostosowany do potrzeb kobiet z niepełnosprawnościami, w który Panie mogą bezpłatnie wykonać komplet badań, zagości w trzech województwach, a jednym z przystanków jest Wejherowo. Więcej o akcji w rozmowie z Iwoną Pietrzak z Gedeon Richter Polska, organizatorem kampanii.
Przez 8 lat startował z sukcesami w rywalizacji strongmanów, a od 2019 roku oddaje się kulturystyce. Przed kilkoma tygodniami wywalczył w tej dziedzinie kolejne trofeum – mistrzostwo Polski w kategorii ciężkiej. Mowa o Bartłomieju Grubbie, mieszkańcu powiatu wejherowskiego, z którym rozmawialiśmy o sportowej przemianie, przygotowaniach, ale i planach.
Wakacje trwają, a wraz z nimi sezon kąpielowy. Wybierając się nad morze, jezioro czy rzekę warto jednak pamiętać o pewnych zasadach. O tym jak powinien wyglądać bezpieczny wypoczynek nad wodą rozmawialiśmy z Szymonem Lagą, prezesem Stowarzyszenia Ratownictwo Wodne Szemud.
Za nami pełne atrakcji rozpoczęcie wakacji w Redzie, ale sam okres letni też zapowiada się wyjątkowo pod względem kulturalnym, o czym rozmawialiśmy z Tomaszem Wiśniewskim, dyrektorem Fabryki Kultury.
Gùstk i Lénka powracają na fale radia Norda FM, ale w nowej odsłonie. Czego można się spodziewać po trzecim sezonie przygód tej wyjątkowej pary? O tym rozmawialiśmy z autorem scenariusza, ale i odtwórca jednej z tytułowych ról, a przy tym dyrektorem Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Tomaszem Fopke. Poruszyliśmy także temat wakacyjnej oferty muzeum.
Bolszewo i Wejherowo, to kolejne miejsca po Gdyni i Gdańsku, w których Bank Żywności w Trójmieście otworzył sklepy społeczne. Rozwiązanie to nie tylko pomoc żywnościowa dla potrzebujących, ale także edukacja, zarówno ekonomiczna, jak i kulinarna. O sklepach, planach, racjonalnym gospodarowaniu żywnością i możliwościach wsparcia Banku Żywności w Trójmieście, rozmawialiśmy Łukaszem Jaroniem.
Jest psychologiem, wokalistą, tekściarzem, a przy tym wszystkim mężem i tatą. Mowa o Łukaszu Tartasie, z którym rozmawialiśmy z okazji Dnia Ojca m.in. o tym jak to jest być tatą o wielu talentach, tworzyć jako Tata Śpiewa dla najmłodszej publiczności oraz wspierać córkę w stawianiu kolejnych, artystycznych kroków.
W piątek na deskach Filharmonii Kaszubskiej będzie miała miejsce premiera „Snu nocy letniej po kaszubsku”, czyli baletu lirycznego w dwóch aktach inspirowanego komedią Williama Shakespeare'a. O przygotowaniach, spektaklu i kaszubskich wątkach rozmawialiśmy z choreograf Sangmo Borysiewicz i tancerkami Teatru Tańca Sarasvati: Lidia Lewińską i Natalią Gapińską.
Magda Rdest-Nowak od maja realizuje projekt fotograficzny „Zobacz więcej”, który obejmuje 365 Pań zmagających się z różnymi chorobami i problemami. Projekt realizowany jest w 12 miastach i opowiada o tolerancji, sile i emocjach, o patrzeniu szerzej i dostrzeżeniu człowieka w człowieku. Przed nami ostatnia przystanek, czyli Gdańsk. O przygotowaniach do sesji na Pomorzu, ale i o idei projektu rozmawialiśmy z jego koordynatorkami: Kasią Krajewską i Hanią Kolasą.