Tomasz Wiśniewski
Reda przygotowuje się do niedzielnego finału Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. O tym co podczas nie go będzie się działo rozmawiamy z dyrektorem Fabryki Kultury, Tomaszem Wiśniewskim.
Reda przygotowuje się do niedzielnego finału Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. O tym co podczas nie go będzie się działo rozmawiamy z dyrektorem Fabryki Kultury, Tomaszem Wiśniewskim.
W kwietniu w naszym województwie rusza kwalifikacja wojskowa. Jaki jest jej cel i kto ma obowiązek stawić się przed komisją lekarską, o tym rozmawialiśmy z mjr Jackiem Herbaszem, szefem wydziału rekrutacji WKU Gdynia. Poruszyliśmy także temat powołań do rezerwy i możliwości wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego.
Puckie Hospicjum to nie tylko opieka nad chorymi, to także wsparcie ich bliskich, czy szereg innych działań wpływających m.in. na jakość udzielanej pomocy. Pomocny jest w tym wszystkim, przekazywany przez podatników 1%. To właśnie temat wsparcia, ale i 6. rocznicy śmierci ks. Jana Kaczkowskiego czy związków z Ukrainą poruszyliśmy w rozmowie z dyrektor Puckiego Hospicjum, Anną Jochim-Labuda.
W drugiej połowie czerwca na terenie gminy Choczewo odbędą się II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Wydarzenie jest wyjątkowe pod kilkoma względami, po pierwsze przy jego organizacji współprace podjęły dwie największe światowe federacje, ponadto wziąć w nim może udział każdy. O szczegółach rozmawialiśmy z wójtem gminy Choczewo, Wiesławem Gębką i współorganizatorem mistrzostw, Krzysztofem Walczakiem.
Jak gmina Szemud pomaga uchodźcom wojennym z Ukrainy i jak radzi sobie z nowymi wyzwaniami. O tym, ale i o przyszłorocznym jubileuszu samorządu oraz inwestycjach rozmawialiśmy z Ryszardem Kalkowskim, wójtem gminy Szemud.
Powiatowy Zespół Szkół w Redzie poszerza swoją ofertę kształcenia o zawód - technik lotniskowych służb operacyjnych. Placówka nawiązała także współpracę z Aresztem Śledczym w Wejherowie, a więcej o tym w rozmowie z dyrektor Dorotą Nowicką-Klimowicz.
Jak o wojnie rozmawiać z dziećmi, ale i jak sami powinniśmy sobie radzić w związku z sytuacją na Ukrainie, a przy tym i masą informacji codziennie do nas docierających? O tym rozmawialiśmy z psychologiem Arturem Gębką.
Pedagodzy ze Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie, opowiedzą o tym jak wygląda edukacja w ich placówce, na czym się skupiają i czy nauczanie w bardziej kameralnym gronie przynosi większe efekt. A kto ciekawy może wysłuchać naszej rozmowy i dodatkowo udać się na dzień otwarty do placówki 26 marca.
Pomorskie Hospicjum dla Dzieci od 2008 roku otacza fachową opieką najmłodszych mieszkańców regionu, borykających się ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi, wspierając przy tym ich najbliższych. Jak wiele znaczy dla nich 1%, m.in. o tym rozmawialiśmy z hospicyjną psycholog, Dominiką Krawczyk.
Trwa inwazja na Ukrainę, a co za tym idzie, coraz więcej mieszkańców ogarniętego wojną kraju szuka schronienia u nas. Przed jakimi wyzwaniami stoją samorządy i mieszkańcy oraz jak sytuacja wygląda z perspektywy bezpieczeństwa publicznego, o tym rozmawialiśmy z dr Cezarym Tatarczukiem, ekspertem w zakresie zarządzania bezpieczeństwem publicznym w jednostkach administracji publicznej.
Pięciu ratowników, z wyposażoną po brzegi karetką, pojechało do Lwowa, by przewieźć chore onkologicznie dzieci do szpitali w Polsce. Jak zmieniały się ich plany względem aktualnych potrzeb, o tym m.in. rozmawialiśmy w Gościu Dnia.