Z okazji walentynek-piosenka miłosna
W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Rumi odbył się dzisiaj konkurs piosenki miłosnej zatytułowany „Miłość niejeden zna język”.
W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Rumi odbył się dzisiaj konkurs piosenki miłosnej zatytułowany „Miłość niejeden zna język”.
Znamy laureatów Pif Paf Music Festival 2014. Przez dwa festiwalowe dni w gdyńskim uchu zaprezentowało się łącznie 8 młodych zespołów, a także zaproszone gwiazdy.
Teatr Gdynia Główna do piątego grudnia realizuje projekt "Teatr Zajechał". Dzięki niemu, mieszkańcy Małego Trójmiasta Kaszubskiego nie muszą na spektakle wybierać się do Gdyni, bo to gdyński teatr przyjeżdża do nich. W Redzie w minioną środę zobaczyć można było "Tullę" według Guntera Grassa.
W poprzedni weekend w wejherowskim Muzeum Przyjaciele Rafała po raz kolejny zebrali się w słusznej sprawie. Chodzi oczywiście o Rafała Zawidzkiego, który walczy z chorobą nowotworową i któremu tym razem pomagano w śpiewający sposób.
Historia doskonale znana, ale opowiedziana na nowo, może z powrotem zaczarować znany podmorski świat. "Mała Syrenka" rekordy popularności biła już na Scenie Letniej w Orłowie, ponownie do zobaczenia jest na deskach Centrum Kultury w Gdyni.
10 lat w Unii Europejskiej- to temat tegorocznego konkursu Małe Trójmiasto Kaszubskie w fotografii. Konkurs kierowany był do wszystkich dorosłych amatorów fotografii, a warunek był jeden- muszą zamieszkiwać Małe Trójmiasto Kaszubskie.
Wejherowo ze starej fotografii trafiło na płótno. Postarali się o to członkowie Stowarzyszenia Plastyków im. Stefana Lewińskiego przy oddziale Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego w Wejherowie.
W wejherowskim muzeum w mijającym tygodniu były dwie okazje do świętowania. Po pierwsze zakończenie dwuletniego projektu konserwacji zbiorów muzeum, a po drugie wizyta chóru prosto z Islandii, który zaśpiewał dla nauczycieli Ziemi Kaszubskiej, z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
"Pszczółka Maja" i życzenia luzu i uśmiechu popłynęły od Zbigniewa Wodeckiego do mieszkańców Gminy Wejherowo na 80- lecie gminy. Hala w Bolszewie wypełniła się brzegi, a niezapomniane utwory porwały wszystkich- bez względu na wiek.
Rumia obchodziła w miniony wtorek główne uroczystości związane z 60-leciem miasta. Z tej okazji obok Uroczystej Sesji Rady Miasta odbył się również koncert wykonaniu zjednoczonych chórów z Rumi i Wielkiej Orkiestry Symfonicznej.
W Polsce pojawiły się w XIII wieku. Szacuje się, że istnieje ich ok. 5 tys. Mowa tu o herbach, które tak na dobrą sprawę odchodzą w zapomnienie. Jedynym miejscem w Polsce, gdzie możemy zobaczyć pełnoplastyczne odwzorowania tych znaków rozpoznawczych szlachty jest Karwia. W miniony weekend kolekcja powiększyła się o kolejne 5 herbów.